Facebook En Çok Kullanılan Emojileri Açıkladı

 tarihinde paylaşıldı. Dijital, Sosyal Medya

Facebook iki gün önce Dünya Emoji Günü’nü kutladı ve dünya genelinde en çok kullanılan emojileri duyurdu.

Emojiler hayatımıza girdiğinden beri, kendimizi sözcüklerle ifade etmekte güçlük çektiğimiz her an emojilere başvurmaya başladık. Kimi zaman da duygularımızı göstermenin bir başka yolu olarak emojileri kullanıyoruz.

Hem kişisel sohbetlerin hem de grup muhabbetlerinin vazgeçilmezi olan eğlenceli emojilere, yıllar içinde taleplere göre yenileri eklendi ve şu an yemeklerden bitkilere, spor türlerinden dini sembollere kadar birçok farklı emoji seçeneği bulunuyor.

Her gün 60 milyon emojinin kullanıldığı Facebook, en çok kullanılan emoji olarak gözlerinden yaşlar gelerek gülen emojiyi gösterdi. Onu gözlerinden kalpler çıkan emoji ile kalpli öpücük atan emoji takip etti.

Mark Zuckerburg’un kişisel Facebook hesabından yayınlanan istatistik ve harita ile hangi ülkede hangi emojilerin popüler olduğu da açıklandı. Bu haritaya göre dünya genelinde insanlar en çok gülen emojileri tercih ediyor.

Benzer İçerikler
Yorumlar
  • Miriam345
    Cevapla

    Whoah this blog is magnificent i really like reading your posts. Keep up the great work! You recognize, a lot of people are hunting around for this info, you can aid them greatly.

Yorum Yapın