GÜLE GÜLE ADWORDS, MERHABA GOOGLE ADS

 tarihinde paylaşıldı. Dijital Pazarlama, Google, Pazarlama & Reklam

Eğer gül tüm sektörle eş anlamlı olduysa ve dünyanın en popüler arama motoru tarafından üretilen gelirin büyük bir kısmını oluşturuyorsa, diğer isimlerden bir gül, yine de hoş kokar mı?

Öğrenmek üzereyiz.

Google, üç yeni şemsiyenin altında çok sayıda reklam ürününü konsolide etmeye karar vermiştir: Google Reklamları, Google Pazarlama Platformu ve Google Reklam Yöneticisi. İşte logolar!

Sanki bir gelenekmiş gibi, kayıplar olmadan değişim gerçekleşemez. Bu nedenle, dijital pazarlama dünyasının favori portmantosuna hoşçakal diyoruz: AdWords.

Yanlış okumadınız. Google aslında AdWords’ü aydınlatıyor, ancak yalnızca ismiyle.

En üst düzeyde, bu büyük çaplı duyurunun mobil cihazların çoğalması ve kitle merkezli bir zihniyete doğru kayması bekleniyordu. Daha fazla kanala daha fazla kişiye ulaşmanın daha fazla fırsatı, tüm mevcut çözümlerin aynı yerde yaşandığı zamandan faydalanmak için son derece kolay.

Bu ve diğer birçok sarsıntı (daha fazla konsolidasyon! Akıllı Kampanyalar!) Google’ın Google Pazarlama İleri’den sonraki bir hafta boyunca, Google’ın Reklam ve Ticaret Kıdemli Başkan Yardımcısı Sridhar Ramaswamy tarafından açıklandı.

Bu makalede, duyuruyu açıklayacağız:

  • Bu rebrand neden şimdi oluyor
  • Google Reklamları, anahtar kelimelerin geleceği için ne anlama gelir?
  • Akıllı Kampanyalar sizin için mi değil mi?

Google’ın marka bilinirliğini nasıl revize ettiğine daha yakından bakmadan önce, reklamverenlerin ve ajansların ilerlemesini nasıl etkileyeceğine, tam olarak neler olup bittiğine biraz daha yakından bakacağız.

Google Reklamları Tanıtımı

Açıkçası bizim açımızdan bu duyurunun en önemli parçası, AdWords’ün ortadan kaldırılması ve yeni bir markanın oluşturulması: Google Reklamları.

Reklam tastic overlords’ımız uyarınca, Google Reklamları, bugünün sunduğu tüm reklamcılık özelliklerini [Google] sunmaktadır: Pazarlamacıların Arama’daki yanıtları bulma, YouTube’da video izleme, Google Haritalar’da yeni yerler keşfetme, Google Play’deki uygulamaları keşfetme, web’deki içeriğe göz atma ve daha fazlasını bulma gibi yollarla milyarlarca insanla bağlantı kurmalarına yardımcı olmak. ”

Diğer kanallar, biçimler ve yerleşimlerle birlikte, GDN ve YouTube, bir dakika süreyle AdWords‘ü evine çağırdı. Ne yazık ki, AdWords arama ile eş anlamlıdır. Aynı arayüze katılmış ek kanallara sahip olmak, yıllar boyunca insanları kafa karıştırıcı olmuştur. Sizi bilmiyorum, ancak video, afiş ve arama reklamcılığının hepsinin aynı platformda sunulduğunu bilmeyen müşterilerle kesinlikle karşılaşıyorum.

Google’ın bu yeni, daha basit adının anlaşılmasında ümit edebileceği umuduyla ve gelecekte de karışıklık olmadan reklamcılık seçeneklerini genişletmek için kapıyı açık bırakacağını umuyoruz.

Google Pazarlama Platformu

Küçük bir işletmeyseniz muhtemelen bu konu üzerinde zıplayabilirsiniz.

DoubleClick veya Analytics 360 kullanmak… Artık yok!

Eskiden farklı platformlar arasında var olan entegrasyonun yanı sıra, konsolidasyona dayanan ikinci yeni marka, Google Pazarlama Platformu, kurumsal pazarlamacılara (ve onlara hizmet eden ajanslara) reklam yaratıcı ve analizlerini tek bir yerde eşleştirmeye olanak tanıyacak. Bu, her iki tarafın da dijital medya ve müşteri deneyimlerini tek bir yerde planlamasını, satın almasını, ölçmesini ve optimize etmesini kolaylaştıracaktır.

Google, Google Pazarlama Platformu’nun bir parçası olarak, Görüntülü Reklamcılık ve Video 360 adlı yeni bir özellik daha yayınladı. Bu araç, “reklam kampanyalarının ve medya ekiplerinin reklam kampanyalarını uçtan uca tek bir yerde işbirliği yapmasını ve yürütmesini” sağlamayı amaçlıyor. Bu işbirlikçi sanal alan durumu, Facebook’un Creative Hub’ına benziyor.

Alt satır: Kullanmak için bir nedeniniz varsa oldukça düzgün (ancak Adidas veya La Croix ya da lüks SUV üreticisi değilseniz, mevcut olmayabilir).

Google Ad Manager

Son olarak, Google’ın parlak yeni programatik platformu olan Reklam Yöneticisi’ne geliyoruz.

Google Reklam Yöneticisi, DoubleClick for Publishers ve DoubleClick Ad Exchange’in bir mashup’ını (önyükleme yapmak için bastığınız kelimeye sahip bir logo ile!), “Google’ın ortakları için daha da fazlasını yapmak” amacıyla tasarlanan titan’ın “eksiksiz ve birleşik programatik platformu” nu aradı. İnsanların videoları izlediği, oyun oynadığı veya içerikle etkileştiği her yer daha fazla para kazandırıyor, ve daha verimli, reklamverenler, onlarla birlikte çalışmak istiyor. ”

Marka Mimarisinin Sadelik Adına Revize Edilmesi

Daha önce de belirttiğim gibi, bu önemli yeniden markalaşma çabaları, çevrimiçi reklamcılığa giderek daha fazla ihtiyaç duyulmasına neden oldu.

Aşağıdakileri göz önünde bulundurun…

Kavramsal olarak, AdWords, bilgisayar başında bir dünya için inşa edildi, birinin işten eve döndüğü, odalarına çekildiği ve o gün ilk defa çok iyi bir şey yapabilmesi için interneti gezdiği bir yerdi.

Eğer benden küçükseniz, böyle bir yeri bile hatırlamıyor olabilirsiniz.

Bugün, cep telefonlarında ilk sorgular yaptığımız, ofiste üç monitörlü bir kurulumdan araştırma yürüttüğümüz, YouTube’da ürün videolarını izlediğimiz ve kredi kartı bilgilerimizi bir tür sesle aştığımız bir mobil dünyada yaşıyoruz. Destekli-Al.

Google, reklamverenlerin bu dönüşüm hunisinin her aşamasında potansiyel müşterilere ulaşmasına yardımcı olabilir. Bu, “AdWords” tarafından değil, Google Reklamları’nın aktardığı bir gerçektir.

Google Reklamları (aslında her üç yeni isim), işin platformdan ne tür bir değer elde edeceğini belirler ve gelecekteki karışıklıklara yol açmadan gelecekteki Google satın alma işlemlerini gerçekleştirebilecek kadar geniş bir açıklığa kavuşturmak için yeterlidir. Win-win.

Bu basitlik hiçbir şekilde adlandırma kurallarıyla sınırlı değildir: Google’ın çabası için çaba harcadığı yeni bir (ish) özellik, yeni Akıllı Kampanyalardır.

Akıllı “Akıllı Kampanyalar” Nedir?

Akıllı AdWords Kampanyası ile aynı teknolojiye sahip olan Akıllı Kampanyalar, ücretli küçük işletme sahipleri için ücretli arama uzmanlığı ve çok az zaman harcayan küçük işletmeler için özel olarak üretilmiştir. Bu özellik, yoğun reklamverenlerin “dakikalar içinde reklamlar oluşturmalarına ve gerçek sonuçlar elde etmelerine” olanak tanır. Örneğin, telefonunuzu çaldırmak, web sitenize potansiyel müşteriler göndermek veya müşterileri mağazanıza taşımak gibi. ”

İyi gözüküyor, ama işe yarayacak mı?

Hatırlarsanız, AdWords Express, hızlı olsa da, birçok işletme için özellikle etkili değildi, çünkü reklamverenlerin kontrolünü elden bıraktı ve bunun makine öğreniminin ellerine bıraktı. Akıllı Kampanyalar, çoğu küçük işletmenin yalnızca çağrıları, mağaza ziyaretlerini ve dönüşümleri yönlendirmek istediğini ve AdWords’ü nasıl kullanacağınızı öğrenmek için zamana veya uzmanlığa sahip olmadığına sahip olduğunu öne sürdüğü için neden bütçe ayırmayasınız? Google’ın makine öğrenimi onların destekli ellerinde.

Hızlı mı? Tamamen. Fakat bu, işinizin ne anlama geldiğini anlayacağı anlamına gelmez ve bu bir problemdir.

Sonuçta, her şey basit bir soruya varıyor: zaman tasarrufu ve basitleştirilmiş üründen elde edilen sonuçlar işletmeniz için net bir kazanç yaratır mı? Ayda yalnızca birkaç yüz dolar harcayabiliyorsanız, Akıllı Kampanyalar sizin için uygun bir seçenek olabilir. Öte yandan, aylık bütçeniz bir virgül (veya iki veya üç) içeriyorsa, tamamen farklı bir hikaye olur.

Anahtar Kelimeler Üzerindeki Kitleleri Kucaklamak

Google’ın reklam platformlarındaki karmaşıklık, basit çözümlere ihtiyaç duyuyor.

Geçmişte, Google’ın Facebook ve LinkedIn gibi ücretli sosyal kanallarda bulabileceğinize benzer şekilde, kitle odaklı hedefleme lehine anahtar kelimelerden geçiş yapma konusunda spekülasyon yaptık (ve biz tek değiliz!).

Google, sürekli gelişen reklam platformunun adından “kelimeler” çıkartarak, reklamveren algısını anahtar kelime amacından (arama sorgusunu bir reklam aracı olarak çok değerli kılan gizli sos) ve bir dünyaya kaydırmaya başladı. Odağımız kitlelere doğru kayıyor.

Arama, her zaman hedef odaklı ve dolayısıyla anahtar kelimeye bağlı bir alan (RLSA, pazardaki gibi araçlar aracılığıyla kitlelerle genişletilmiş) olarak kalmaya devam ederken, Google Reklamlarının kullanıma sunulması, çevrimiçi reklamcılığa bütünsel bir yaklaşım getirmek çok sayıda küçük işletme için daha lezzetlidir.

Ajanslar için Etkiler (ve SaaS Şirketleri)

Doğal olarak, bir ajans veya şirket içi SaaS pazarlamacısıysanız, hesaba katmanız gereken bazı değişiklikler vardır.

Birincisi, daha önce “adwords” anahtar kelimesine veya onunla ilgili yardımcı anahtar kelimelere bağlı olan tüm ücretli ve organik girişimlerin ayarlanması gerekir. AdWords hizmetleri sunan bir ajanssanız, müşterilerinizi bu değişiklikler aracılığıyla nasıl yönlendireceğinize karar vermeniz gerekir.

İyi olan şey, “adwords” kelimesinin bir terim olarak ve bir konsept olarak her an yakın bir yere gitmiyor olmasıdır. Bunu kullanan kampanyalar aniden sayfayı kapatmaz. Yine de, sayfa güncellemeleri ve teklif ayarlamaları yapma konusunda “google ads” ve “adwords” etrafında ücretli ve organik arama hacimlerini izlemek iyi bir fikir olacaktır.

Google Reklamları: Cesur Yeni Bir Dünya mı?

Öyleyse, burada ne değişiyor?

Büyük kampanya revizyonlarına bakıyor musunuz? Hayır.

Google’ın yeni markaları önümüzdeki ay kademeli olarak kullanıma sunulacak. Ve şeffaflığa olan bağlılığı göz önüne alındığında, günlük kampanya çalışmasının az ya da çok aynı kalmasını bekleyebilirsiniz. Aslında, Google, reklam ve pazarlama deneyimini kolaylaştırdı. Ve dijital pazarlama uygulamalarının, araçlarının ve yazılımlarının gittikçe karmaşıklaşan bir manzarasında, bu harekete geçebileceğimiz bir hareket.

Yazar: Allen Finn

 

BENZER HABERLER

Yorum Yapın