MARKA STRATEJİNİZE UYGUN DİJİTAL PAZARLAMA TÜRLERİ

 tarihinde paylaşıldı. Dijital Pazarlama, Pazarlama & Reklam

Markaların dijitalleşme çağı devam ediyor. Kendilerini dijitale taşıyan markalar, hedeflerine uygun dijital pazarlama stratejilerini uygulayarak satış ve pazarlama alanlarını büyütüyor. 2018 yılı 2017’ye oranla dijital pazarlama ve sosyal medya trendlerinin gelişerek hızla yaygınlaştığı bir yıl oldu.

2018 yılının ikinci yarısına girerken dijital pazarlamanın alanları genişleyerek; arttırılmış gerçeklik, video içerikleri ve viral pazarlama alanlarında büyük artışlar gözlemlendi. Dijitalleşen Dünyada markanızı dijitale taşıdınız mı? Peki, markanızın hedeflerine uygun olarak dijital pazarlama alanında atmanı gereken adımları biliyor musunuz?

E-Mailing Pazarlama

Bilinen en eski pazarlama yöntemlerinden biridir. Dijital Pazarlama alanında çok sayıda mail kullanıcısı olduğunu göz önüne alırsak müşterilere markayı hatırlatmak ve tekrar alışveriş yapmasını sağlamaya yönelik bir yöntemdir. Ucuz maliyetlidir ve geri dönüş oranlarını arttıran yöntemlerden birisidir.

İçerik Pazarlaması

Müşteri odaklı içerik üretimlerine ağırlık vererek müşterilerin ilgisini çekmek, marka adına bir güven bağı oluşturmak amacıyla ideal bir dijital pazarlama yöntemidir. Müşterilere ulaştığımız her mecrada içerik pazarlaması yöntemi uygulanabilir. Geri dönüşüm oranlarını arttırmak, web sitesine trafik sağlamak ve potansiyel müşterilere ulamak amacıyla günümüzün dijital pazarlama alanındaki trend yöntemlerindendir.

Arama Motoru Optimizasyonu- Pazarlaması (SEO & SEM)

Dijital pazarlama alanının en geniş kapsamlı çalışma alanından bahsetmekteyiz. Google başta olmak üzere kullanılan arama motorlarında üst sıralarda yer almak markalar için hayati önem taşır. Site içi ve dışı SEO çalışmalarıyla markanızın Google arama sonuçlarında üst sıralara çıkması için çalışmalar yapılır. Sosyal medya kanallarıyla bu çalışmalar desteklenir ve web sitenize organik trafik sağlanır. SEM, SEO’ya göre daha kısa vadede sonuç verir. Reklamlar için oluşturduğunuz anahtar kelimeler aratıldığında web siteniz rakiplerinize göre üst sıralarda yer alır. Sitenizin reklamlı ilk sırada gözükmesi için gerekli optimizasyon çalışmaları yapılmalıdır.

Sosyal Medya Pazarlaması

Sosyal medya kanallarına olan yoğun ilgi ve hızlı tüketim ile markalar sosyal medyada paylaşımlar yaparak kullanıcıları ile bir bağ yakalamayı hedefler. Facebook, Twitter, İnstagram, Youtube gibi sosyal medya kanallarında verdiğiniz reklamlar dijital pazarlama çalışmaları ile gerçekleşir. Sosyal Medya ile hedef kitleye kolaylıkla ulaşabilir ve pazarlama faaliyetlerinizi kısa vadede arttırabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Yapın