Markanız İçin Uygulayabileceğiniz Facebook Reklam Modelleri

 tarihinde paylaşıldı. Dijital, Pazarlama & Reklam, Sosyal Medya

Yeni medyanın sunduğu imkanlar ile birlikte markalar dijitalleşme çağında rekabet içine girdi. Kimi markalar adaptasyon sürecindeyken kimileri ise bu süreci öngörerek dijital kimliklerini çoktan oluşturdular. Daha fazla insana ulaşmak ve potansiyel müşterileri belirlemek için kullanılan dijital medya kanallarının başında gelen Facebook’un reklam modellerini biliyor musunuz?

Türkiye, dünyada en çok Facebook kullanan ülkelerin başında geliyor. 45 Milyonun üzerindeki kullanıcı sayısı ile Türkiye’de büyük bir pazara sahip olan Facebook reklam modelleri ile hedeflediğiniz kitleye rahatlıkla erişebilirsiniz.

  1. Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları

Facebook potansiyel müşteri reklamları, markanızla ilgili müşterilerin datalarını toplamak için etkili bir yöntemdir. Potansiyel müşterileriniz reklamlarınıza tıkladığında facebook üzerinde önceden ekledikleri bilgilerin otomatik olarak size gönderilmeye hazır formlar oluşturmasını sağlar. Potansiyel müşteri reklamlarınızın hedef kitle seçimini ve optimizasyonunu yaparak doğru insanlara erişebilir ve marka ürünlerinizin satış ve bilgilendirmesini bu şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz.

  1. Facebook Sayfa Gönderisiyle Etkileşim

Facebook Sayfa Gönderisiyle paylaşımlarınızı daha fazla insana gösterebilir ve onlarla etkileşime geçmeye başlayabilirsiniz. Paylaştığınız gönderiyi beğenen, yorum atan veya paylaşan kişilerle birlikte sayfanız ve gönderileriniz daha çok kişiye erişme fırsatı bulur. Potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkartacağınız etkileşim reklamları ile onların sizi bulmalarına kolaylık sağlayabilirsiniz.

  1. Facebook Video Reklamları

Markalar, dijital ortamda müşterileri ile daha yakın bir bağ kurmak ve kendilerini anlatmak için videolar oluşturuyor. Facebook’un uygun fiyatlı ve etkili reklam çözümlemelerinden biri haline gelen video reklamlar ile yüksek etkileşim elde edebilirsiniz.

  1. Remarketing

Facebook remarketing, daha önce iletişim kurduğunuz ya da bir şekilde markanızın hesaplarını ziyaret etmiş kişilere tekrar ulaşmanızı sağlar. Markanızı daha önceden ziyaret etmiş kişilerin daha önce sizi hiç ziyaret etmemiş kişilere oranla daha yüksek etkileşim ve satış potansiyeli vardır.

  1. Hedef Kitle Seçimi

Facebook reklam modelleri içerisinde markanız için reklam oluştururken doğru hedef kitle belirlemek markanızın etkileşimi ve ulaşacağınız potansiyel müşterileriniz açısından çok önemlidir. Coğrafi konum, yaş, cinsiyet, kişilerin davranışları ve ilgi alanlarını facebook hedef kitle reklamlarını panelinden seçebilirsiniz.

 

Benzer İçerikler

Yorum Yapın