Oteller Neden Sosyal Medyada Yer Almalı?

 tarihinde paylaşıldı. Dijital, Sosyal Medya

Hızla dijitalleşen dünyada markalar, her pazarlama alanında olduğu gibi dijital pazarlamada da yer almak istiyor ve bu alanda markanın misyonunu doğru yansıtabilmek için uğraş veriyor. Turizm sektöründeki oteller de, son yıllarda sosyal medyanın kritik bir yere sahip olduğunu anladı ve sosyal ağlarda etkinliğini arttırmaya başladı.

Peki, otelleri sosyal medya pazarlaması için bütçe ve zaman ayırmaya iten etken tam olarak nedir? Oteller, iş seyahatlerimizde ve tatillerde, genellikle birkaç gün konakladığımız yerlerdir. Şunu biliyoruz ki, hepimiz için kaldığımız yerin temizliği ve konforu her şeyden önce gelir. Bu sebeple, oteller müşteri memnuniyetinin en önemli olduğu yerlerin başındadır ve otelde kaldığımız süre içerisinde, evimizi aratmayacak bir rahatlığın ve temizliğin peşinde oluruz. Bu noktadan hareketle, oteller, ziyaretçilerine ne vaat ettiğini iyi bir şekilde anlatmalıdır diyebiliriz. Bunun en kolay yolu da sosyal medyadır.

Otelin sunduğu olanaklar, kolaylıklar, konfor ve titizlik gibi ilgi çekici unsurlar, sosyal medya içeriklerinde paylaşıldığında, otel takipçilerin gözünde kendisini olumlu bir noktada konumlandırmış olacaktır.

Ayrıca, özellikle İstanbul’da bulunan oteller yalnızca tatil için konaklamak isteyen ziyaretçilere değil, aynı zamanda iş toplantıları ve iş yemekleri düzenleyen şirketlere de hitap etmektedir. Yine bu oteller için bir başka etkinlik alanı ise düğünlerdir. Özellikle bahar ve yaz aylarında, oteller birçok çift tarafından düğün, kına gibi organizasyonlar için tercih edilmektedir. Dolayısıyla sosyal medyada bu kitleleri hedefleyerek içeriklerini oluşturan oteller, her zaman için bilinirlik ve satış bağlamında kazançlı olacaktır.

Her şeyden öte, günümüzün şartları gereği her markanın sosyal medyada temsil edilmesi gerektiği gerçeğini gözardı etmek mümkün değil. Önümüzdeki yıllarda, telefonla müşteri hizmetlerine bağlanmak diye bir olgunun bile kalmadığı zamanları yaşayacağımızı düşünüyoruz. Bu nedenle, belli bir saygınlığı olan her kurum gibi otellerin de reklam ve satış hedeflerinin önemli parçalarından biri olan sosyal medyayı aktif olarak kullanması son derece önemlidir.

 

728x90fikirbuzzbanner1

Dijital Fikri
Fikirbuzz'ın Dijital Kahramanı
Benzer İçerikler

Yorum Yapın