SNAPCHAT LENS STUDIO

 tarihinde paylaşıldı. Dijital, Pazarlama & Reklam, Sosyal Medya, Uygulama

İçinde yaşadığımız gerçekliğe dans eden kulaklıklı Hot Dog’lar sokarak fotoğraflar çekmek, Snapchat hayatımıza girdiğinden beri pek çoğumuzun yaptığı bir eğlenme methodu haline geldi. Uygulamanın sunduğu arttırılmış gerçeklik lensleri ile günün en azından birkaç dakikalık dilimini bu keyifli filtreleri kullanarak geçirir olduk.

Peki ya kendi gerçekliğinizi kendiniz yaratabilme, kendi Hot Dog’unuzu tasarlayabilme şansınız olsaydı nasıl olurdu, hiç hayal ettiniz mi? Eğer etmediyseniz, düşünmeye şimdiden başlayabilirsiniz. Çünkü Snapchat yeni uygulaması ile kullanıcılarına kendi sanal gerçekliklerini yaratma imkanı sunuyor.

Snap, kullanıcılarına sunduğu Lens Studio uygulaması ile dileyen herkese kendi lenslerini yaratıp Snapchat dünyasındaki kullanıcılarla paylaşma şansı tanıyor. Lens Studio uygulaması, hem profesyonel sanatçıların gelişmiş tasarımlarına hem de işe daha yeni başlayanların 2D tasarımlarına hitap edecek şekilde tasarlanmış. Pc ve Mac bilgisayarlar için ücretsiz olarak kullanılabilinen bu geliştirici uygulaması, tasarımcılarına kendi sanal gerçekliklerini iki farklı şekilde paylaşma olanağı da sağlıyor.

Yeni sanal gerçekliğin tasarımcısı eğer yarattığı lens için bir ücret ödemek istemezse, QR kodu ile lensi kullanıcılara sunabiliyor. Böylece, 24 saat boyunca QR kodunu okutan herkes için lens kullanıma açık oluyor. Ya da belirli bir ücret karşılığında, dilerseniz sponsorlu olarak özel lensler geliştirerek Snapchat’ın içine de kendi gerçekliğinizi ekleyebiliyorsunuz.

İlk günkü popülerliğini ve kullanıcı oranını yavaş yavaş kaybetmekte olan Snapchat’ın, bu uygulama ile yeni bir atak yapmakta olduğu aşikar. Snapchat’ın Studio Lens uygulaması ile kendine yeni kullanıcılar edinip eski kullanıcılarının ilgisini tekrar kazanıp kazanamayacağını ise hep birlikte göreceğiz.

Benzer İçerikler

Yorum Yapın