Turizm Sektöründe Blog Tasarımı ve Yönetimi

 tarihinde paylaşıldı. Dijital, Sosyal Medya

Günümüzde seyahat edilecek destinasyonlar konusunda acentaların verdiği bilgiden çok daha fazlasına ihtiyaç duyuluyor. “Nereye seyahat etmeli”, “kalınacak en ideal otel hangisi”, “otele yakın görülecek nereler var”    ve daha bir çok sorunun cevabını artık bizlere teknoloji veriyor.

Turizm sektöründe otelinizin değer kazanması ve kullanıcıların otelinize olan ilgi ve bağlılığını arttırmak için en önemli unsurlardan biri de Kurumsal Blog’unuz olacaktır. Kullanıcılar ile çift taraflı iletişime geçerken aynı zamanda da sektörde sizi öncü bi konuma taşıyacak olan blog tasarımı da, en az içeriği kadar önemlidir.  İçeriğinizi ön plana çıkaracak, okunmayı engelleyecek eklentilerin minimumda bulunduğu aynı zamanda da mobil uyumlu bir blog ile otelinize yeni bir iletişim kanalı kazandırabilirsiniz.

Kuracağınız bir kurumsal blog sayesinde, kullanıcılar ile daha samimi bir iletişime geçebilir, sektörünüze yön verecek bilgiler paylaşabilirsiniz. Böylelikle hem kullanıcılarla şeffaf bir bağ kurarken aynı zamanda da sektörünüzü geliştirebilecek bir konuma gelebilirsiniz. Bunlara ilave olarak, web sitenize entegre edeceğiniz bir kurumsal blog ile sayfanızda %97 daha fazla link bulunacağı için, SEO uyumlu yazılar yazarak, daha fazla trafik elde edebilir ve hatta Google arama motorunda rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Yapılan bir araştırmaya göre, internet kullanıcılarının %82’si, ürün ya da hizmet alacakları firmalar ile ilgili okudukları blog yazılarından pozitif yönde etkileniyorlar. Yine aynı araştırma gösteriyor ki, markalar hakkında bloglar, reklamlardan daha fazla bilgi vermesi açısından daha çok ilgi görüyor. İnternet kullanıcılarının ortalama günde 5 ila 10 blog yazısı okuduğu günümüzde, kurumsal bloglar pazarlama açısından en önemli ikinci etkili mecra haline geldi. Doğru yapılmış bir blog tasarımı ve yönetimi ile satışlarınızı arttırabilir ve kurumsal imajınızı doğru yönetebilirsiniz.

 

728x90fikirbuzzbanner1

Dijital Fikri
Fikirbuzz'ın Dijital Kahramanı
Benzer İçerikler
Yorumlar
  • Ongun
    Cevapla

    Biz de bu konu ile ilgili bir proje başlattık. Bakalım Allah utandırmasın

Yorum Yapın